недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 23
home Хроника

КАРАМБОЛ ВО КУМАНОВО – тешка сообраќајка меѓу три возила

КАРАМБОЛ ВО КУМАНОВО – тешка сообраќајка меѓу три возила
фото: ТВ21

ТВ21 пренесува дека вечерва во Куманово во близина на економското училиште се случила тешка сообраќајна несреќа помеѓу три возила, од кои едното е превртено на кров.

За сега, се уште нема информации за повредени лица, полицијата е на местото на сообраќајната незгода и врши увид.

ЕУРО 2020

Македонија