петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Карамбол вечерва кај Сити Мол, се судрија четири возила (ФОТО)

Карамбол вечерва кај Сити Мол, се судрија четири возила (ФОТО)

Вечерва на крстосницата кај Сити мол во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа четири возила, објави ВЕЧЕР.

Се уште не е познато дали има повредени.

Оваа крстосница е позната во Скопје по брзото возење, а неретко се случува возила и пешаци да поминуваат на црвено светло.

Коронавирус