сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Карамбол пред угостителки објект во Скопје: Откако му го удриле автомобилот, излегле и го претепале

Карамбол пред угостителки објект во Скопје: Откако му го удриле автомобилот, излегле и го претепале
илустрација

На 30.11.2021 во 19.30 часот во СВР Скопје Н.Р.(31) од Скопје пријавил дека околу 14.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Центар, каде бил паркиран со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, бил удрен од патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ш., со кого се познавал од претходно.

Според пријавеното, подоцна бил и нападнат со дрвени предмети од две лица кои биле во возилото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.