понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Карамбол на автопатот Тетово-Гостивар: Верижна сообраќајка, заглавени автомобили, сообраќајот се пренасочува (ФОТО)

Карамбол на автопатот Тетово-Гостивар: Верижна сообраќајка, заглавени автомобили, сообраќајот се пренасочува (ФОТО)
курир

Околу 300 коли се заглавени на автопатот Тетово- Гостивар, поради сообраќајна несреќа.

Според првичните информации до кои дојде КУРИР, се судриле најмалку 5-6 возила, а имало и неколкумина повредени.

Автомобилите од големата колона на автопатот Тетово- Гостивар се пренасочуваат.

КУРИР побара и подетални информации од МВР и очекуваме одговор. Наскоро нови детали.

Коронавирус