понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Кандидат за градоначалник на Кратово поднел пријава во полициска станица

Кандидат за градоначалник на Кратово поднел пријава во полициска станица

На 09.10.2021 во 11:40 часот во СВР Куманово, кандидат за градоначалник на Кратово пријавил дека на ул.„Гоце Делчев“ во Кратово биле искинати повеќе негови плакати.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021