понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 74
home Хроника

„Канал 5“ со кривична против Саше политико

„Канал 5“ со кривична против Саше политико

Кривична пријава против сопственикот на порталот „Мактел“, Саше Ивановски -политико, пред десетина дена поднела Телевизијата „Канал 5“ за ширење говор на омраза.

Пријавата била поткрепена со писмени докази, од кои се гледа како Ивановски, на својот портал Мактел, брутално и со омраза говори за телевизијата и за новинарите во неа, дознава „Плусинфо“.

Коронавирус