сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Камион удри полицаец на должност во скопско Миладиновци

Камион удри полицаец на должност во скопско Миладиновци

Товарно возило „ман“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од И.Т.(56) од Радовиш, удрило во полициски службеник, кој извршувал работни задачи.

Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера во 15:30 часот на влез во скопско Миладиновци.

-Во незгодата со повреди се здобил полицискиот службеник и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус