среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Камион удри двајца малолетници во Скопје

Камион удри двајца малолетници во Скопје

Две малолетни лица се тешко повредени кога во нив вчера удрил камион на ул. Индира Ганди во Скопје.

Во незгодата едниот малолетник се здобил со тешки телесни повреди, а другиот со телесни повреди, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

Коронавирус