вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Камион учествувал во сообраќајка со мотор, па продолжил да вози – повредено едно лице

Камион учествувал во сообраќајка со мотор, па продолжил да вози – повредено едно лице

На 05.10.2020 во 18.25 часот на магистрален пат Кичево – Македонски Брод, во непосредна близина на крстосницата за с.Србјани, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „ман“ со приколка со скопски регистарски ознаки управувано од В.С.(51) од с.Јосифово,валандовско, кое продолжило со движење и мотоцикл „холдинг“ без регистарски ознаки, управуван од Д.С.П.(37) од с.Србјани, кичевско.

-По преземени мерки товарното возило било пресретнато и вратено на местото на настанот,а во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Д.С.П. и била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Кичево.

Коронавирус