понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 123
home Хроника

Камион се судри со „Рено Клио“: Детали за сообраќајната несреќа во струмичко

Камион се судри со „Рено Клио“: Детали за сообраќајната несреќа во струмичко

Вечерва во 19 часот на магистралниот пат А-4 „Зубовска раскрсница“- Ново Село- Струмица се судриле товарно моторно возило „Волво“ и автомобил „Рено Клио“, информираат од МВР за КУРИР.

Од незгодата едно лице се здобило со лесна телесна повреда, а увид на лице место изврши МВР.

Поради сообраќајната несреќа патот се уште е затворен и сообраќајот се пренасочува.

Коронавирус