сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 9
home Хроника

Камион излетал од пат, починало едно лице Скопје

Камион излетал од пат, починало едно лице Скопје

Т. Г. (50) од селото Битово кај Македонски Брод го загуби животот во сообрќајна незгода што се случи денеска во 13:40 часот. Како што соопшти МВР, Т.Г. бил сопатник во товарно моторно возило „ТАМ“ кое излетало од патот од село Брезница кон Македонски Брод. Со „ТАМ“-от управувал Б. Н. (39).