сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 129
home Хроника

Камион излета од скопската обиколница, возачот итно пренесен во болница

Камион излета од скопската обиколница, возачот итно пренесен во болница

Камион вчера излетал од патот на скопската обиколница, во близина на клучката Радишани, соопшти МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус