недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 63
home Хроника

Каменувана „50“ на ЈСП, искршени три стакла

Каменувана „50“ на ЈСП, искршени три стакла

Автобус на ЈСП кој сообраќал на линијата со број 50 вчера бил каменуван на булеварот „Крсте Мисирков“, при што оштетени биле три скала.

Од полицијата информираат дека по преземени мерки, од слобода е лишен А.М. (22) од Скопје.

Тој бил приведен во Полициската станица Бит Пазар, а по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот.