четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Каменуван воз во скопско Ново Село

Каменуван воз во скопско Ново Село

На  21.03.2019 во 08.55 часот било пријавено дека во Скопје, на патниот премин во Ново Село, бил каменуван патничкиот воз кој сообраќал на релацијата Скопје – Волково.

Притоа, било скршено едно ветробранско стакло, а повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус