сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Каменуван воз на Железничката станица „Скопје Север“

Каменуван воз на Железничката станица „Скопје Север“

На 09.05.2021 во 17:00 часот било пријавено дека на Железничката станица „Скопје Север“ неколку лица фрлале со камења кон патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје–Кичево, оштететувајќи прозорски стакла.

Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус