среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Каменуван патнички воз кај Тетово

Каменуван патнички воз кај Тетово

На 24.03.2019 во 18:15 часот во СВР Тетово било пријавено дека на железничката станица на влез од Тетово, непознато лице го каменувало патничкиот воз кој сообраќа на релација Скопје-Кичево.

Притоа, било искршено едно прозорско стакло, додека повредени лица нема.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус