понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 180
home Хроника

Каменуван автобус на ЈСП- пет лица завршија во полициска станица

Каменуван автобус на ЈСП- пет лица завршија во полициска станица
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

На 4 јуни 2019 година во 01.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Никола Карев“, додека се движел автобус на ЈСП во правец кон Автокоманда, биле фрлени камења кон него, при што било скршено едно прозорско стакло.

Повредени лица нема.

Во врска со настанот идентификувани се и повикани во полициска станица пет малолетници.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус