петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Како маж од Македонија си ја ограбувал својата сопруга?

Како маж од Македонија си ја ограбувал својата сопруга?

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.И.(43) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на кредитна картичка“.

Пријавениот, во периодот од 11.03.2020 до 05.02.2021, во повеќе наврати од платежна картичка на неговата сопруга, без нејзино знаење подигнал вкупно 419.000 денари.

Коронавирус