вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 191
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Хроника

Кај затвореник во Идризово пронајдена дрога

Кај затвореник во Идризово пронајдена дрога

Во Полициската станица Гази Баба, вчера во 09.20 часот вработен во Казнено-поправната установа Идризово, пријавил дека при извршен претрес кај затвореникот А.Ф.(37) од Скопје била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен содветен поднесок.

Локални избори 2021