сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 9
home Хроника

Кај затвореник во Идризово пронајдена дрога

Кај затвореник во Идризово пронајдена дрога

Во Полициската станица Гази Баба, вчера во 09.20 часот вработен во Казнено-поправната установа Идризово, пријавил дека при извршен претрес кај затвореникот А.Ф.(37) од Скопје била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен содветен поднесок.