недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Кај тројца скопјани пронајдена марихуана, еден од приведените е тинејџер

Кај тројца скопјани пронајдена марихуана, еден од приведените е тинејџер

На 13.06.2020 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк, го лишиле од слобода М.П.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 13.06.2020 во 22.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош, го лишиле од слобода А.П.(34) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 13.06.2020 во 23.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје  на ул.„Кичевска“, го лишиле од слобода О.М.(41) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.