сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Кај тинејџер пронајдена марихуана, веднаш е лишен од слобода

Кај тинејџер пронајдена марихуана, веднаш е лишен од слобода

На 29.12.2020 во 22:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода К.М.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и дробилка.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус