недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кај скопјанец пронајдени 44 куршуми, доби кривична пријава

Кај скопјанец пронајдени 44 куршуми, доби кривична пријава

ОВР Македонски Брод поднесе кривична пријава против Ѓ.В.(75) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 09.06.2021 во с.Г.Манастирец – општина Македонски Брод, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле 44 куршуми од различен калибар.

Коронавирус