четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кај осуденик пронајдена марихуана

Кај осуденик пронајдена марихуана

На 04.12.2021 година во 18:00 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека во Казнено – поправна установа Куманово – Отворено одделение во Крива Паланка, при извршен претрес, кај осуденикот Ф.Т.(26) била пронајдена марихуана.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус