четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Кај него била пронајдена прашкаста материја, приведен скопјанец

Кај него била пронајдена прашкаста материја, приведен скопјанец

На 13.05.2022 во 23:15 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода С.Р.(55) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус