среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кај него била пронајдена марихуана, скопјанец лишен од слобода

Кај него била пронајдена марихуана, скопјанец лишен од слобода

На 28.11.2020 во 00.20 часот на подрачје на Аеродром полициски службеници го лишиле од слобода В.И.(33) од Скопје затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус