сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 85
home Хроника

Кај момче од Кавадарци пронајдена марихуана: Тој е приведен, а другата одземена

Кај момче од Кавадарци пронајдена марихуана: Тој е приведен, а другата одземена

На 06.12.2018 година по наредба од Основен суд – Кавадарци извршен е претрес на домот на Б.И.(22) од Кавадарци.

Во неговиот дом е пронајдена марихуана, информираат од МВР.

Пронајдената марихуана е одземена, а Б.И. е лишен од слобода.

Коронавирус