петок, 20. мај 2022. Вести денес: 151
home Хроника

Кај Лисиче каменуван патнички воз, причинета е само материјална штета

Кај Лисиче каменуван патнички воз, причинета е само материјална штета
фото илустрација

На 10.01.2020 околу 13:00 часот во Скопје помеѓу железничка станица „Лисиче“ и железничка станица „Скопје“ во населбата „11-ти Октомври“ наспроти депото на Македонски железници, од страна на непознато лице каменуван бил патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Велес.

Причинета е материјална штета (скршено прозорско стакло), а повредени лица нема.

Коронавирус