четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Хроника

Кафеана во Тетово давала алкохол на малолетници, полицијата ги фати на дело

Кафеана во Тетово давала алкохол на малолетници, полицијата ги фати на дело

На 06/07.04.2019 година во времето од 23:30 до 01:30 часот од страна на полициски службеници од СВР-Тетово извршена била акциска контрола во угостителски објект лоциран на улицата „Борис Кидрич“ во Тетово при што биле затекнати девет малолетни лица како консумирале алкохолни пијалоци.

По целосното документирање, ќе следат соодветни поднесоци.

 

Коронавирус