петок, 4. декември 2020. Вести денес: 163
home Хроника

Кабел од бандера се скинал и запалил куќа во Визбегово

Кабел од бандера се скинал и запалил куќа во Визбегово

Кабел од бандера се скинал и паднал врз покрив од куќа во скопското село Визбегово.

Кабелот предизвикал пожар во кој биле опожарени кровната конструкција и вториот кат од куќата.

Случајот во полиција го пријавил сопственикот. Повредени лица нема, а скопските пожарникари успеале да го изгаснат огнот.

Коронавирус