недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 105
home Хроника

Ја обил црквата „Св.Атанасиј“ во Усје и одзел пари

Ја обил црквата „Св.Атанасиј“ во Усје и одзел пари

Утрово во 06.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Усје непознат сторител со употреба на сила влегол во црквата „Св.Атанасиј“ и одзел пари.

Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија