среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 49
home Хроника

Ја нема повеќе од 3 месеци: Татко си ја бара 15- годишната ќерка, исчезнала од домот во општина Карбинци

Ја нема повеќе од 3 месеци: Татко си ја бара 15- годишната ќерка, исчезнала од домот во општина Карбинци

Во Полициската станица Штип, вчера околу 13 часот, Б.Т. (39) од село Кучица, општина Карбинци, пријавил дека на 08.06.2018 година околу 10.00 часот од домот во непознат правец заминала неговата 15-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.