четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Ја нападнал сосетката, а потоа дошол нејзиниот сопруг: Скопјанец приведен поради насилство

Ја нападнал сосетката, а потоа дошол нејзиниот сопруг: Скопјанец приведен поради насилство

На 11.03.2021 во 16:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.Р.(29) од Скопје затоа што ја нападнал сосетката Д.С.(48) и се обидел со остар предмет да го нападне нејзиниот сопруг Г.С.(50).

Според пријавеното, откако тој ја нападнал Д.С., дошол сопругот Г.С. и настанала физичка пресметка помеѓу него и В.Р., при што В.Р. се обидел со остар предмет да го нападне. Г.С..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Qatar 2022