вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ја нападнал сопругата, па беше лишен од слобода

Ја нападнал сопругата, па беше лишен од слобода

На 18.12.2020 година, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Т.М.(37), поради тоа што физички ја нападнал неговата 35-годишна сопруга.

Тој бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021