петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Хроника

Ја касале на нозе и раце: Жена нападната од кучиња

Ја касале на нозе и раце: Жена нападната од кучиња

Во Секторот за внатрешни работи на 10 септември 2018 година во 18:20 часот Скопје С.Т.(64) пријавила дека истиот ден додека се движела во село Брњарци ја нападнале две кучиња.

Кучињата излегле од двор на куќа сопственост на В.Ј.(46) и била касната во пределот на нозете и рацете.

Од страна на лекар во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ констатирани биле телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.