вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 99
home Хроника

Ја фрлил марихуаната и почнал да бега, но веднаш е уапсен

Ја фрлил марихуаната и почнал да бега, но веднаш е уапсен
илустрација

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.С.(33) од село Доброште, тетовско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 04.02.2019 година околу 19:00 часот во село Доброште, тетовско, полициски службеници го забележале пријавениот како се доблжува до патничко возило „Фиат Добло“.

Но, откако ги забележал полициските службеници, фрлил кесички со марихуана, по што побегнал.

Набргу потоа, тој бил пронајдем и лишен од слобода.

Коронавирус