понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Хроника

Извртен камион бул. „Борис Трајковски“

Извртен камион бул. „Борис Трајковски“

Извртен камион претпладнево предизвика застој во сообраќајот на булаварот „Борис Трајковски“, на потегот каде што извршуваат градежни работи за реконструкција.

На тој дел од потот што води од Драчево кон Охис, наизменично се пропуштаат возила во двата правца. Нема информации дали некој е поивреден.

Локални избори 2021