понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

Извршил тешка кражба, а при неговото приведување нападнал полицаец

Извршил тешка кражба, а при неговото приведување нападнал полицаец

На 12.10.2019 во 15,15 часот во СВР Велес бил лишен од слобода А.В.(28) од Велес поради постоење на основи на сомнение за извршено кривично дело,,тешка кражба’’, a при приведувањето физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус