понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 119
home Хроника

Извршил обљуба врз девојка, приведен 52-годишен Делчевец

Извршил обљуба врз девојка, приведен 52-годишен Делчевец

На 16.04.2021 бил приведен К.Т. (52) од делчевско село откако истиот ден во 12,30 часот било пријавено дека на 14.04.2021 околу 13,00 часот извршил обљуба врз 28 годишна девојка.

По расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

Коронавирус