петок, 24. септември 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Извршил две кражби а потоа и признал на полицијата – приведен скопјанец

Извршил две кражби а потоа и признал на полицијата – приведен скопјанец

На 13.09.2021 во 14.45 часот во парк на ул.„11-ти Октомври“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Д.(32) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“ во книжарница на ул„Ѓуро Стругар“ во Скопје.

Во разговор со полициски службеници тој ги признал делата. За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус