четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Извршен претрес во Шишево, пронајдена дрога

Извршен претрес во Шишево, пронајдена дрога
илустрација

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија утринава во селото Шишево, скопско, врз основа на судска наредба извршиле претрес во домот на С.Т.(25). При претресот била пронајдена и одземена марихуана и предмети со остатоци од марихуана.

Како што информираат од МВР, С.Т. бил приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус