среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Извлечен труп од Вардар кај Камениот мост

Извлечен труп од Вардар кај Камениот мост

Од водите на реката Вардар во Скопје вчеравечер бил извлечен труп. Засега не се знае идентитетот на жртвата.

Според информациите од Противпожарната служба, вчера од 23 и 20 до 23 и 55 траела акцијата за извлекување на трупот од Вардар, под Камениот мост. Пожарната интервенирала со две возила и шест пожарникари.

Коронавирус