недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Извлечен машки труп од водите на Вардар

Извлечен машки труп од водите на Вардар

Од водите на Вардар доцна попладнето е извлечено телото на 68-годишниот жител на гостиварско село Балиндол, кој изутрината беше пријавен за исчезнат. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Од СВР Тетово потврдија дека околу 17 часот роднина на починатиот К.Џ. пријавила дека неговото тело било пронајдено во водите на Вардар во близина на селото Форино.

Безживотното тело било извлечено од водите на Вардар околу 18 часот со помош на екипа на Противпожарната единица. На местото бил извршен увид од страна на Јавен обвинител и полициска екипа.

Коронавирус