четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 8
home Хроника

Изваден лешот од Вардар, телото на маж предадено на идентификација и обдукција

Изваден лешот од Вардар, телото на маж предадено на идентификација и обдукција

Единицата за специјални задачи вчера околу 11 часот го извадила човечкиот леш од водите на Вардар кај селото Сопот, кој беше заглавен меѓу карпи.

Од полицијата денес информираат дека се работи за леш на маж кој по наредба на јавен обвинител е предаден на Институтот за судска медицина – Скопје за вршење идентификација и обдукција на телото.

Коронавирус