сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 27
home Хроника

Изречени 660 санкции за неносење маска

Изречени 660 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата полицијата регистрираал 660 прекршоци за неносење лична заштита на лицето.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус