недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 25
home Хроника

Измамен постар скопјанец, еве како му извлекле пари од дома

Измамен постар скопјанец, еве како му извлекле пари од дома

На 01.03.2021 во 15:20 часот во Полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.

Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло до неговиот дом и му понудил на продажба огревни дрва, по што С.К. и лицето заминале да ги видат дрвата.

Во меѓувреме, сторителот отишол во куќата на С.К. и од неговата сопруга земал пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус