недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Измама во Скопје: Му побарал 10.000 денари, доцна сфатил дека тоа што му го зборел е лага

Измама во Скопје: Му побарал 10.000 денари, доцна сфатил дека тоа што му го зборел е лага

На 22.03.2019 година во 13:00 часот во СВР-Скопје В.М.(78) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10:00 часот во неговиот дом дошло непознато лице кое се претставило дека бил брат на кумот на неговиот син и му побарал 10.000 денари, бидејќи итно му требале да плател царина за роба.

Пријавителот заедно со лицето отишле во банка за да извади пари и откако му ги дал, лицето заминало.

Пријавителот подоцна телефонски исконтактирал со неговиот син по што сфатил дека бил измамен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус