четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 116
home Хроника

Излетал со товарно возило на патот ГП Блаце-Скопје, починал од срцев удар во болница

Излетал со товарно возило на патот ГП Блаце-Скопје, починал од срцев удар во болница

На 03.08.2021 во 21.00 часот на магистралниот пат Граничен премин Блаце -Скопје, Н.Б.(55) од Приштина, управувајќи товарно возило „ман“ со полуприколка, со косовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, информира МВР.

Н.Б. бил пренесен во Градска општа болница „8 Септември” за укажување на лекарска помош, но починал од срцев удар.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус