сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 61
home Хроника

Излетал со автомобил, возачот тешко повреден

Излетал со автомобил, возачот тешко повреден

На 30.07.2021 околу 11.10 часот во полициската станица Кичево било пријавено дека на локалниот пат за с.Староец-Кичево, П.Г.(67) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел астра“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, информира МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Коронавирус