среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 105
home Хроника

Излетал од пат: Тешко повреден мотоциклист итно пренесен на Клиника

Излетал од пат: Тешко повреден мотоциклист итно пренесен на Клиника

На автопатот Скопје- Велес, вчера во 19 часот помеѓу двата тунела во близина на Башино Село, велешко, мотоцикл „Кавасаки“ со велешки регистарски ознаки, управуван од П.Л. (27) од Велес, излетал од патот.

П.Л. се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болницата во Велес, а потоа и во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус