недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Излегол од автомобил, па го погодиле со проектил – скопјанец во болница

Излегол од автомобил, па го погодиле со проектил – скопјанец во болница

На 01.12.2020 во 21:00 часот во СВР Скопје, од приватна болница било пријавено дека кај нив со повреда на ногата бил донесен Ј.Е.(54) од Скопје.

Во разговор со полициски службеници Ј.Е. изјавил дека, додека излегувал од својот автомобил, бил погоден од проектил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус